Склад кафедри хореографії та мистецтвознавства
- Хореографія в спорті;
- Загальні основи теорії підготовки спортивного хореографа;
- Реабілітаційно-відновлювальна підготовка в хореографії;
- Методика і організація НДР;
- Методика роботи спортивного хореографа;
- Керівництво магістерськими роботами.
- Львівський державний інститут фізичної культури (спеціальність 13.00.04 – Теорія і методика фізичного виховання і спортивного тренування, включаючи методику лікувальної фізичної культури;
- Державний Центральний ордена Леніна інституту фізичної культури м. Москва (аспірантура).
- 1976 – 1981 рр. – викладач кафедри гімнастики;
- 1984 – 1999 рр. – старший викладач, доцент кафедри гімнастики;
- 2008 – 2012 рр. –в.о. завідувача кафедри хореографії;
- 2012 р – завідувач кафедри хореографії та мистецтвознавства.
Наукова діяльність:
тема дисертації: «Обучение упражнениям с предметами в художествєной гимнастике с учетом билатерального регулирования» 1984 рік, 13.00.04 – Теорія і методика фізичного виховання і спортивного тренування (включаючи методику лікувальної фізкультури).
напрямки наукових досліджень: хореографічне мистецтво, спортивна хореографія, теорія і методика спортивних видів гімнастики, оздоровчі види гімнастики.
Відзнаки та нагороди:
Подяка Міністерства освіти і науки України (2016), Почесна грамота Львівської обласної Державної адміністрації (2016), Подяка ЦТДЮГ (2019), Подяка Міністерства освіти і науки України (2021).
З 2017 року є заступником голови підкомісії (Хореографія) науково-методичної комісії МОН України з розробки Стандартів вищої освіти зі Спеціальності 024 Хореографія, галузь знань 02 Культура і мистецтво, членом редколегії та рецензентом наукових журналів «Танцювальні студії» (м. Київ) та «Вісник Київського національного університету культури і мистецтв. Серія : Сценічне мистецтво».
Автор понад 150 наукових і навчально-методичних праць, серед яких 4 навчально-методичних посібника, 5 навчальних посібників. У 2021 році вийшов друком навчальний посібник: Сосіна В.Ю. Хореографія в спорті (К. : Олімпійська література, 2021. – 280 с.), аналогів якого немає в світі. Під керівництвом В.Ю. Сосіної підготували та успішно захистили магістерські роботи Народні артисти України, Заслужені діячи мистецтв України, лауреати й переможці Чемпіонатів Європи та світу зі спортивних бальних танців.
Науково-педагогічний стаж становить понад 43 роки, підготувала п’ятьох кандидатів наук з фізичного виховання і спорту. У 1999-2007 рр. була запрошена на роботу тренером-хореографом національної збірної команди Польщі зі спортивної гімнастики, готувала команду до двох Олімпійських ігор.
Публікації в Scopus і Web of Scienc
Академічний розвиток
Викладає навчальні дисципліни:
- Історія українського мистецтва;
- Історія української культури;
- Історія українського мистецтва;
- Світова культура та мистецтво;
- Історія України;
- Історія українського мистецтва;
- Історія мистецтва хореографії;
- Історія українського мистецтва;
- Історія мистецтва театру (в т. ч. костюма);
- Керівництво магістерськими роботами.
- Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва,
- Аспірантура Львівської академії мистецтв.
напрямки наукових досліджень: Етнодизайн, етнотуризм, мистецькі об’єкти туристичних маршрутів, сакральна культура українців, проблеми етноконтактної зони українсько-польського пограниччя, відеосфера культурного простору, нематеріальна культурна спадщина як туристичний ресурс, архітектура та історія спортивних споруд, історія театрального та хореографічного мистецтва, методологія наукового пошуку.
Член Національної спілки художників України із 1999 року, Член Спілки критиків та істориків мистецтва із 1998 року, Член редколегій наукового фахового видання України «Мистецтвознавство» (Інститут народознавства НАН України, Спілка критиків та істориків мистецтва) та наукового фахового видання України «Вісник Львівського університету. Серія «Мистецтвознавство». Член Спілки критиків та істориків мистецтва (із 1998 року). Член Національної спілки художників України (від 1999). Член редколегії із напрямів у збірнику «Етнодизайн у контексті українського національного відродження та європейської інтеграції. Збірник наукових праць. Книга третя. Київ, 2019». Член спеціалізованої вченої ради з присудженням наукового ступеня доктора наук Д 20. 051. 02. із мистецтвознавства, профіль 26. 00 .01 «Теорія та історія культури» (із 2022 року). Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника.
Публікації в Scopus і Web of Science
Е-mail: khoreograf@ldufk.edu.ua
Академічний розвиток
Мазур Ірина Володимирівна
Посада – професор
Звання – Народна артистка України
Викладає навчальні дисципліни:
- Організація і режисура спортивно-масових хореографічних заходів;
- Художнє оформлення хореографічних спектаклів.
Освіта:
- Рівненський державний інститут культури, (режисерський факультет).
Етапи роботи в Університеті:
- 2019 р. – по теперішній час – доцент кафедри хореографії та мистецтвознавства Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.
Наукова діяльність:
тема дисертації:
напрямки наукових досліджень: Режисура та організація роботи балетмейстера, сценографія хореографічних творів, методика викладання хореографії для різних верств населення
Головний балетмейстер Львівської філармонії ім.. І.Скорика. Керівник, режисер, балетмейстр театру танцю “Життя”, який з народною артисткою України Русланою здобув першу перемогу України на пісенному конкурсі “Євробачення”, а також представляв Україну, як з сольними програмами, так і з програмою Руслани “Дикі Танці” у понад 50 країнах світу.
Відзнаки і нагороди: Почесна відзнака Львівської обласної ради «ХХХ років Незалежності України»
Наукові праці
Публікації в Scopus і Web of Science
Е-mail: khoreograf@ldufk.edu.ua
Академічний розвиток
- Теорія і методика українського танцю;
- Методика роботи у професійному хореографічному колективі;
- Історія, теорія і практика народного танцю.
- Краснодарський державний інститут культури (спеціальність культурно-освітня робота).
- 2014р. – по теперішній час – доцент кафедри хореографії та мистецтвознавства ЛДУФК.
тема дисертації:
напрямки наукових досліджень: Українська народна хореографія, формування танцювальної культури студента, Культурна спадщина народно-сценічної хореографії, Позашкільна хореографічна освіта, Робота у професійному хореографічному колективі.
Хореограф, методист вищої категорії, член Національної спілки хореографів України, переможець проекту «Успішний педагог 2017», голова методоб’єднання хореографів Львівщини, засновник (1993 р.), керівник та головний балетмейстер-постановник школи народного танцю та Народного художнього колективу ансамблю танцю «Серпанок» Центру творчості дітей та юнацтва Галичини. Педагогічний стаж роботи – 45 років.Організовує та проводить систематично семінари, методоб’єднання та конференції хореографічного спрямування. В квітні 2017 р. провела Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Система навчального процесу в освітній галузі: тенденції розвитку хореографічного мистецтва на сучасному етапі» та семінар-практикум для викладачів-хореографів, в якому взяли участь викладачі та студенти кафедри хореографії та мистецтвознавства ЛДУФК, викладачі та студенти Львівського коледжу культури і мистецтв та педагоги та учні школи народного танцю «Серпанок». Учасниками конференції та семінару-практикуму хореографи з 19 областей України.
Відзнаки та нагороди: Член Національної спілки хореографів України ( з 2001р.) •Почесна грамота Верховної Ради України та медаль “За заслуги перед Українським народом” 2019р. •Сертифікат за перемогу у програмі “Успішний педагог”-2017р. •Відзнака Міністерства освіти і науки України нагрудний знак “Софія Русова”. •Почесні грамоти Міністерства освіти і науки України”За вагомий внесок у вихованні підростаючого покоління “(2007р.2009р.2011р.) •Почесна грамота ЛДУФК ім Івана Боберського ,з нагоди 70 річчя Університету 2017р. •Подяки Українського Державного центру позашкільної освіти Міністерства Освіти (2015р.2016р.2018р.) •Подяка міського голови і медаль “Князь Лев”- 2018р. •Почесне звання “Ветеран праці.
•Автор збірника : “Навчальні програми для позашкільних навчальних закладів” схвалених комісією Міністерства освіти і науки України-2012р.
•Автор збірника : “Навчальні програми для позашкільних навчальних закладів” схвалених комісією Міністерства освіти і науки України-2012р.
Під керівництвом Вартовник В.О. студенти кафедри хореографії та мистецтвознавства ЛДУФК неодноразово брали участь у концертних виступах: концерт з нагоди 70-річчя ЛДУФК, відкриття Міжнародного чемпіонату з важкої атлетики у Львові, концерт-вітання до Міжнародного дня туризму тощо.
Академічний розвиток
- ТіМ гімнастики і акробатики;
- ТіМ розвитку фізичних якостей у хореографії;
- Фізичне виховання.
- Львівський державний інститут фізкультури та спорту.
- 1999-2012 рр. – викладач кафедри гімнастики Львівського державного університету фізичної культури;
- 2012-2019 рр. – старший викладач кафедри хореографії та мистецтвознавства ЛДУФК;
- 2019 р. – по теперішній час – доцент кафедри хореографії та мистецтвознавства ЛДУФК.
тема дисертації: Профілактика та корекція порушень постави у дівчат 7-8 років, що займаються художньою гімнастикою
напрямки наукових досліджень: Артистичність у техніко-естетичних видах спорту, вплив занять сучасними танцями на показники фізичного здоров’я студентів, вплив статодинамічних вправ на формування робочої постави у юних танцюристів., профілактика порушень постави у дітей засобами класичної хореографії, нетрадиційна методика розвитку гнучкості в процесі занять хореографією.Керує магістерськими і курсовими роботами. Керує кафедральним студентським науковим гуртком. Відповідає за студентську наукову роботу, готує студентів до показових виступів і змагань. Працює тренером-викладачем з художньої гімнастики. Була відповідальною за підготовку збірної команди ЛДУФК зі спортивної та фітнес-аеробіки, неодноразового призера чемпіонатів України. Має два опублікованих науково-методичних посібника з гімнастики і хореографії.
Публікації в Scopus і Web of Science
Академічний розвиток
- Основи теорії музики;
- Психологія творчої діяльності;
- Історія мистецтва музики;
- Етика та професійна етика;
- Керівництво магістерськими роботами.
- Волинське державне музичне училище ім. І. Стравінського (2004–2008);
- Львівська національна музична академія ім. М. В. Лисенка (2008–2013) та аспірантуру цього ж вишу (2013–2016)
Етапи роботи в Університеті:
- 2019-2020 – викладач кафедри хореографії та мистецтвознавства,
- 2020 – старший викладач кафедри хореографії та мистецтвознавства Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.
напрямки наукових досліджень: Теорія та методика викладання музики; ансамблі народних інструментів; музика українських композиторів.
Професійна діяльність: Акордеоніст-віртуоз, лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів (ІІІ премії на міжнародному конкурсі «Perpetuum mobile» (2015); І премії на міжнародному конкурсі «Muzuchni interpretation» (Польща) (2017) та інш.), диригент оркестру народних інструментів, заслужений артист естрадного мистецтва України. Неодноразово був членом журі міжнародних конкурсів («Muzuchni interpretation», «Європа музична» та ін.).
Відзнаки та нагороди: Лауреат І премії міжнародного конкурсу «Закарпатський едельвейс» (2011, м. Ужгород); лауреат І премії міжнародного конкурсу «Львівська рапсодія» (2013); лауреат ІІІ премії міжнародного конкурсу «Perpetuum mobile» (2015); лауреат І премії на міжнародному конкурсі «Muzuchni interpretation» (Польща), (2017).
Наукові праці
Публікації в Scopus і Web of Science
Е-mail: khoreograf@ldufk.edu.ua
Академічний розвиток
- ТіМ викладання бального танцю;
- Підвищення хореографічної майстерності;
- Керівництво магістерськими роботами.
Освіта:
- Львівське училище культури та мистецтв – 1992 р. (спеціальність «Культурно освітня робота»);
- Національний університет «Львівська Політехніка» – 1985 р.;
- Львівський державний інститут фізичної культури (спеціальність – фізичне виховання) – 2000 р.
Етапи роботи в Університеті:
- 1996 – 2005 рр. – викладач кафедри гімнастики;
- 2005 – 2012 рр. – старший викладача кафедри ТіМ гімнастики;
- 2012 – 2105 рр. – старший викладача кафедри хореографії;
- 2015 р. – по теперішній час – доцент кафедри хореографії та мистецтвознавства
Наукова діяльність:
тема дисертації: «Контроль технічної та фізичної підготовленості спортсменів на етапі попередньої базової підготовки у спортивних танцях»;
напрямки наукових досліджень: спортивні (бальні) танці як поєднання спорту, хореографії та мистецтва, історичні аспекти зародження бальних танців в Україні та Галичині; сучасна історія бальних танців.
Відзнаки та нагороди:
• професійний тренер вищої категорії «Member»;
• дипломований екзаменаторами United Kingdom Alliance (Великобританія) у європейській та латиноамериканській програмах спортивних (бальних) танців;
• подяка та почесна грамота Львівського міського голови;
• Відзнака Українського Конгресового Комітету Америки штату Джорджія.
Спортивні досягнення:
• дворазовий Чемпіон України зі спортивних (бальних) танців у складі команд-формейшн;
• фіналіст Чемпіонатів Європи та світу зі спортивних (бальних) танців у складі команд-формейшн (європейська програма);
• Бронзовий призер Чемпіонату України в індивідуальних змаганнях серед професіоналів у європейській програмі.
За 25 років тренерської діяльності виховав більш як двадцять КМС та 14 Майстрів спорту України, неодноразових переможців та призерів Чемпіонатів та Кубків України зі спортивних (бальних) танців у різних вікових групах, відповідальний за профорієнтаційну роботу кафедри.
Публікації в Scopus і Web of Science
Академічний розвиток
- Мистецтво балетмейстера;
- Підвищення хореографічної майстерності;
- Теорія і методика викладання народно-сценічного танцю.
- Рівненський державний інститут культури, викладач сучасної хореографії;
- Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв (м. Київ), балетмейстер-постановник.
- 2009-2012 рр. – викладач кафедри гімнастики Львівського державного університету фізичної культури;
- 2012 р. – по теперішній час – старший викладач кафедри хореографії та мистецтвознавста ЛДУФК імені Івана Боберського
напрямки наукових досліджень:
Професійна діяльність: Тренер-хореограф членів збірної України зі спортивної акробатики з 2008 року. Є відповідальним за навчальну діяльність кафедри.
Публікації в Scopus і Web of Science
Е-mail: khoreograf@ldufk.edu.ua
Академічний розвиток
Викладає дисципліни:
- ТіМ викладання історико-побутового танцю;
- ТіМ викладання українського народно-сценічного танцю;
- ТіМ викладання хореографії у навчальних закладах різного типу;
- Методика роботи у професійному хореографічному колективі.
- Львівське державне училище культури і мистецтв (спеціальність хореографія),2007р.;
- Львівський державний університет фізичної культури ім. Вана Боберського (спеціальність фізичне виховання), 2012 р.
- 2018 р. – по теперішній час – старший викладач кафедри хореографії та мистецтвознавства ЛДУФК.
Публікації в Scopus і Web of Science
Е-mail: yanadancer86@gmail.com
Академічний розвиток
Викладає навчальні дисципліни:
- Вступ до спеціальності;
- Ритміка в хореографії.
- Рівненський державний інститут культури, культосвітній працівник, диригент академічного хору
Етапи роботи в Університеті:
- 2002-2012 рр. – викладач кафедри гімнастики Львівського державного університету фізичної культури;
- 2012-2019 рр. – викладач кафедри хореографії ЛДУФК;
- 2019 р. – по теперішній час – старший викладач кафедри хореографії та мистецтвознавста ЛДУФК імені Івана Боберського.
Публікації в Scopus і Web of Science
Е-mail: khoreograf@ldufk.edu.ua
Академічний розвиток
Викладає навчальні дисципліни:
- Теорія і методика викладання класичного танцю;
- Теорія і методика викладання народно-сценічного танцю;
- Практика з хореографічної майстерності;
- Практикум з дуетного танцю.
Освіта:
- Національний лісотехнічний університет України;
- Львівський народний інститут хореографічного мистецтва;
- Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського.
Етапи роботи в Університеті:
- викладач кафедри хореографії та мистецтвознавства ЛДУФК;
Наукова діяльність:
напрямки наукових досліджень: Хореографічне мистецтво, класична хореографія, народно-сценічна хореографія, викладання класичного танцю у закладах позашкільної освіти.
Член Хореографічної спілки України, магістр хореографії, солістка балету, провідна характерна балерина Львівського національного театру опери та балету ім.С.Крушельницької. Творчий стаж більше 25 років. В балетному репертуарі партії : Маріула – балет «Лілея» , подруга Тібальда – балет «Ромео і Джульєтта» , Мерседес, Молода цигана, Болеро – балет «Дон Кіхот», соло Мазурки і Чардаш – балет «Коппелія», соло Джампе, індуський танець, варіації тіней, па даксьон – балет «Баядерка» , подруги- балет «Жизель», великі циганки, вогні –балет «Есмеральда», великі лебеді, соло іспанського, угорського танців – балет «Лебедине озеро», та ін.., сольні номери в оперних виставах і оперетах. Член хореографічної спілки України. З 1999 по 2008 рік співпрацювала з К&K Philharmoniker як артистка балету, під керівництвом балетмейстера Gerlinda Dill. Брала участь більш ніж в 20 музичних проектах. З виставами та музичними проектами гастролювала в більш ніж 30 країнах. Педагог-хореограф в зразковому дитячому театрі танцю «Левеня», театрі танцю «Ескада». Педагогічний стаж більше 10 років.
Відзнаки та нагороди:
Подяка від голови Львівської обласної ради «За високу професійну майстерність, вагомий особистий внесок у розвиток театрального мистецтва і з нагоди 120-літнього ювілею Львівського національного академічного театру опери та балету ім. С. Крушельницької. Подяка артистові балету вищої категорії Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької за високу професійну майстерність, вагомий особистий внесок у розвиток театрального мистецтва і з нагоди 120-літнього ювілею Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької.
Публікації в Scopus і Web of Science
Е-mail: khoreograf@ldufk.edu.ua
Академічний розвиток
Викладає навчальні дисципліни:
- Сучасні напрямки хореографічного мистецтва;
- Теорія і методика балетмейстерської діяльності;
- Імпровізація.
- Львівське державне училище культури і мистецтв, спеціальність «Народна творчість»;
- ЛДУФК імені Івана Боберського, спеціальність «Спортивний хореограф»;
- Рівненський гуманітарний університет, спеціальність «Сучасна хореографія».
- 2017 р. – по теперішній час – викладач кафедри хореографії та мистецтвознавства Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.
напрямки наукових досліджень:
Професійна діяльність:
Керівник арт студії «Про Танець», солістка народного колективу України, модерн-балету «Акверіас», що протягом багатьох років є гастрольним партнером народної артистки СРСР, Героя України Софії Михайлівни Ротару.
Публікації в Scopus і Web of Science
Е-mail: khoreograf@ldufk.edu.ua
Академічний розвиток
Викладає навчальні дисципліни:
- Методика викладання хореографічних дисциплін;
- Тренаж і партерний тренаж;
- Основи імпровізації;
- Основи педагогічної майстерності.
Публікації в Scopus і Web of Science
Е-mail: khoreograf@ldufk.edu.ua
Академічний розвиток
Викладає навчальні дисципліни:
- Теорія і методика викладання класичного танцю;
- Підвищення хореографічної майстерності.
- Львівська державна хореографічна школа;
- Прикарпатський університет. ім. В . Стефаника.
- 2018 р. – по теперішній час – викладач кафедри хореографії та мистецтвознавста Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.
напрямки наукових досліджень: Класична хореографія, хореографія в художній гімнастиці, розвиток фізичних якостей в процесі занять класичним танцем.
Професійна діяльність:
Солістка модер-балету «Акверіас» під керівництвом О. Лань. Керівник гуртка хореографії у секції художньої гімнастики.
Відзнаки та нагороди: Сертифікат за перемогу у Програмі ” Успішний педагог 2019″, Грамота Управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради “За багаторічну сумлінну працю, високу педагогічну майстерність, відданість професії та нагоди 25-річного ювілею закладу” 2019р., Грамота Львівського обласного відділення Творчої спілки “Асоціація діячів естрадного мистецтва України” “За значний особистий внесок в розвиток укр. естрадного мистецтва та з нагоди 25- річчя колективу” модерн- балету Оксани Лань “Акверіас” 2011р., Грамота Відділу освіти Сихівського та Личаківського районів УО ДГП ЛМР ” За сумлінну багаторічну працю та з нагоди Дня працівників освіти “ 2021 р.
Публікації в Scopus і Web of Science
Е-mail: khoreograf@ldufk.edu.ua
Академічний розвиток
Викладає навчальні дисципліни:
- Теорія і методика викладання сучасного танцю;
- Сучасні напрямки хореографічного мистецтва;
Освіта:
- Львівське державне училище культури і мистецтв спеціальність «Хореографія» 2006-2010р.;
- Львівський національний університет імені Івана Франка спеціальність «Хореографія» 2010-2013р.
Етапи роботи в Університеті:
2024 р – викладач кафедри хореографії та мистецтвознавства Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.
Наукова діяльність:
Аспірант ЛНУім. І.Франка
Напрямки наукових досліджень: хореографічне мистецтво України, стилі та напрямки сучасної хореографії , розвиток хореографічного мистецтва в Україні та світі, позашкільна хореографічна освіта, історія хореографії.
Відзнаки та нагороди:
Багаторазовий Лауреат Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів з сучасної хореографії
Професійна діяльність:
Керівник Зразкового ансамблю сучасного-естрадного танцю «Ритми часу»
Керівник гуртка Спортивно танцювальної студії сучасної хореографії «Відлуння» Центру творчості дітей та юнацтва Галичини
З 2013 до 2018 та з 2021 до 2024 працювала викладачем сучасного танцю в Львівській хореографічній школі
З 2015 до 2018 артистка вогняного шоу.
Наукові праці
Публікації в Scopus і Web of Science
Е-mail: khoreograf@ldufk.edu.ua
Академічний розвиток
Освіта:
- Музичне училище ім. Шашкевича (м. Львів)
Етапи роботи в Університеті:
- 2018 р. – по теперішній час – акомпаніатор кафедри хореографії та мистецтвознавства Львівського державного університету імені Івана Боберського;
Професійна діяльність: Обслуговувала спортивні змагання всесоюзного рівня 1975-1976 р.
Е-mail: khoreograf@ldufk.edu.ua