Наукова робота кафедри гуманітарних дисциплін
Науково-дослідна робота
Серед них: проведення досліджень у сферах філософії, історії, соціології, правознавства та
політології, підготовка наукових публікацій, розробка методичних матеріалів і апробація
нових методів викладання. Кафедра також організовує наукові конференції та семінари,
активно співпрацює з міжнародними науковими установами.
Науково-методична робота
Полянський Олег, Труба Руслана. Історія України
У посібнику подаються кредитно-модульні навчальні та робочі програми, розподіл годин згідно навчального плану, плани лекцій, семінарських занять та конкретні методичні матеріали до кожної теми, а також перелік рефератів, рекомендованої літератури, проблемні завдання для самостійної роботи, документи і матеріали до кожної теми та запитання для роботи з ними, типові завдання для підготовки до кредитно-модульних контрольних робіт та екзамену, словник історичних термінів та понять, перелік головних подій в історії України, рекомендації для самостійної роботи студентів.
Полянський Олег, Труба Руслана. Історія України
У посібнику подано навчальну програму, плани лекцій. До кожної з тем семінарських занять запропоновано основні дати, ключові події, рекомендовано літературу, теми презентацій, проблемні завдання та питання для самоконтролю. Під рубрикою «Радимо подивитися» запропоновано відеоматеріали для перегляду. Посібник містить типові завдання для поточного та підсумкового контролю. Завершує навчальний посібник перелік рекомендованої літератури (основної та додаткової), корисних Інтернет-ресурсів, словник історичних термінів та понять, додатки.
Визначну роль у новітній інтелектуальній культурі відіграє – СОЦІОЛОГІЯ, яка сьогодні посідає центральне місце серед суспільних наук.Основне її призначення – інтегрувати гуманітарні знання в єдину систему. Формувати у майбутніх спеціалістів системи знань про соціальну систему суспільства, розуміння сутності соціального життя та соціальної структури суспільства, а також навичок аналізу соціальних явищ і процесів, соціальної діяльності та поведінки. Курс соціології покликаний допомогти студентам проаналізувати тенденції розвитку сучасного суспільства, його проблеми та протиріччя.
До навчально-методичного посібника увійшли програми двох дисциплін: «Основи риторики» та «Професійна риторика». Ці дисципліни вміщують тематику лекцій та семінарів, завдання для самостійної роботи, питання для повторення та самоконтролю, тематику промов, тестові завдання, залікові питання, рекомендовану літературу, риторичний словник.
Скочиляс, Любомир, Шиманова, Ольга, Парійчук-Брухаль, Роксолана. Політологія
Весь комплекс навчально-методичних матеріалів спрямований на те, щоб надати допомогу студентам у самостійному вивченні та поглибленому осмисленні навчального курсу політології.
Навчально-методичний посібник містить робочу програму, лекції, загальні положення щодо організації самостійної роботи студентів з дисципліни “Філософія”, тематику семінарів, самостійних та індивідуальних робіт та методичні вказівки до їх підготовки. Надані питання підсумкового контролю, критерії оцінювання знань студентів та перелік рекомендованої літератури.
Ващишин Марія, Отчак Н., Теличко М., Холявка, Софія. Основи права України
Навчальний посібник містить матеріал з лекційних курсів «Основи теорії держави і права», а також з окремих галузей права України: конституційного, адміністративного, цивільного, сімейного, трудового, земельного та кримінального права. Для студентів всіх спеціальностей Львівського державного університету фізичної культури, які вивчають дисципліни «Основи права» та «Правознавство».