КАФЕДРА ЛЕГКОЇ АТЛЕТИКИ
вул. Черемшини, 17, м. Львів
(навчально-спортивний корпус Скіф ЛДУФК)
+38 (032) 276-84-06
ПОДІЇ ТА НОВИНИ КАФЕДРИ
Іван Брус на юніорському чемпіонаті Балканської асоціації з легкої атлетики в Румунії змагатиметься у штовханні ядра
У неділю, 13-го липня, в румунському місті Крайова відбудеться чемпіонат...
Читати новинуСтуденти ЛДУФК на юніорському Чемпіонаті України-2025 з легкої атлетики у Луцьку завоювали дев’ять срібних медалей
Минулими вихідними, 5-го та 6-го липня, на стадіоні «Авангард» у...
Читати новинуШестеро легкоатлетів ЛДУФК імені Івана Боберського у складі збірної України виступили на Командному Євро-2025 в Мадриді
Впродовж чотирьох днів, з 26-го по 29-те червня, у Мадриді...
Читати новинуВадим Кравчук та Владислав Лавський успішно виступили на «Меморіалі Віталія Лонського»
27 червня, Бердичів приймав традиційні Всеукраїнські змагання зі стрибків у...
Читати новину
ІСТОРІЯ КАФЕДРИ
Кафедра легкої атлетики Львівського державного інституту фізичної культури заснована у 1947 році.
З початку свого заснування кафедра приділяла велику увагу підготовці висококваліфікованих спеціалістів з фізичного виховання, тренерів з різних видів легкої атлетики та висококваліфікованих спортсменів.
Викладачі кафедри та студенти вели плідну науково-дослідницьку роботу з проблем удосконалення методики підготовки легкоатлетів вищих розрядів та удосконалення навчального процесу з фізичного виховання в різних навчальних закладах.
Викладачі кафедри надавали методичну допомогу національним збірним командам: Монголії, Чаду, Куби, Алжиру, Індонезії, Польщі, Тунісу, Малайзії та ін.
З числа студентів ЛДУФК – обраний вид легка атлетика – підготовлено: майстрів спорту міжнародного класу – 19,майстрів спорту – 148, які встановлювали рекорди: світу – 3, Європи – 10, України – 24.
Студенти і випускники кафедри брали участь в Олімпійських іграх 1956, 1960, 1964, 1968, 1972, 1976, 1980, 1988, 1992, 1996, 2004, 2008, 2010 (юнацькі ОІ), 2012 р.р. серед яких: І. Тер-Ованесян – стрибки у довжину; В. Чорнобай – стрибки з жердиною; Ю. Кутенко, М. Стороженко, В. Радченко, П. Тарновецький – 10-борство; Л. Барковський – стрибки у довжину, О. Степаненко, В. Баліхін – біг 110 м з бар’єрами; П. Андрєєв – біг 10000 м; А. Булковський – біг 1500 м; Л. Цимош – метання списа; І. Ленська – біг 110 м з бар’єрами, Н. Непорадна – біг 1500 м; Д. Дем’янюк, О. Нартов – стрибки у висоту; В. Черниш – стрибки у висоту; Т. Гамера-Шмирко – марафонський біг, А. Проценко – стрибки у висоту.
З числа випускників ЛДУФК, обраний вид легка атлетика, та викладачів кафедри підготовлено 5 професорів – докторів наук, 39 доцентів та кандидатів наук, 34 заслужені тренери СРСР, України, Росії, Білорусії. Вони успішно працюють на різних відповідальних посадах: керівниками національних федерацій та збірних команд, очолюють наукові колективи, колективи навчальних закладів, виступають в якості спортивних коментаторів та кореспондентів.
На кафедрі в різний період працювали відомі вчені та тренери, які внесли вагомий вклад в українську та світову спортивну науку: Тер-Ованесян А.А. – доктор педагогічних наук, професор; Запорожанов В.А. – доктор педагогічних наук, професор; Оббаріус Д.І. – доцент, заслужений тренер СРСР; Примаков Ю.М. – професор; Тіпаков В.М. – доцент, заслужений тренер СРСР; Чубанов П.О. – заслужений тренер України; Чернобай В.І. – доцент, почесний майстер спорту; Смірнов О.В. – доцент, заслужений тренер України; Сюч Є.В. – заслужений тренер України; Бойко О.Ф. – заслужений тренер Росії; Козій Р.С. – доцент, заслужений тренер України; Кополович О.І. – заслужений тренер України; Майструк А.О. – заслужений тренер Білорусії; Лебедюк В.І. – заслужений тренер України, учні яких встановлювали світові, європейські та національні рекорди, займали призові місця на Олімпійських іграх, світових та європейських чемпіонатах.
Кафедра легкої атлетики має сучасний стадіон з синтетичним покриттям секторів та бігових доріжок, який розташований в зеленому масиві центральної частини м. Львова, зал силової підготовки, зал відновлювання працездатності, легкоатлетичний зал.
Перспективи розвитку кафедри легкої атлетики пов’язані з її утвердженням як навчально-методичного, науково-дослідного та спортивного центру України і Європи.
КОНЦЕПЦІЯ РОЗВИТКУ
ДИСЦИПЛІНИ КАФЕДРИ
ПРОФОРІЄНТАЦІЯ
Профорієнтаційна робота на кафедрі проводиться згідно з рішеннями Вченої ради і кафедрального плану під керівництвом завідувача кафедри (на сьогодні – це в.о. завідувача кафедри доцента Конестяпіна В.Г.). Основна робота спрямована на пропагування ролі фізичної культури і спорту в суспільстві.
Мета профорієнтаційної роботи – комплектування студентського контингенту та пошук перспективних легкоатлетів. На всіх змаганнях, які проводяться у Львівській області, завжди присутній інформативний стенд кафедри, банер, на якому зазначені всі спеціальності, к’юар-коди з посиланнями на інформацію про ЛДУФК та інформацію з приймальної комісії. Також широко застосовуються інформації буклети, які випускає ПК ЛДУФК. На кафедрі щороку виготовляється друкований буклет з інформацією про навчання на кафедрі легкої атлетики.
Викладачі надавали консультації потенційним абітурієнтам, їх тренерам та батькам; в соціальних мережах функціонує сторінка кафедри легкої атлетики, на які й розміщено дописи про здобутки студентів та викладачів кафедри, про життя колективу кафедри та студентів, про різноманітні новини, а також поширення інформації щодо умов та переваг навчання у ЛДУФК.
Профорієнтаційну роботу проводять також студенти стаціонарного та заочного навчання під час проведення педагогічної і тренерської практик.