Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського

LDUFK_New_Logo
Львівський державний
університет
фізичної культури
імені Івана Боберського

Український дует Юлія Джима / Дмитро Підручний посів сьоме місце на «Різдвяній гонці – 2024» з біатлону в німецькому Ґельзенкірхені

На стадіоні Veltins-Arena в німецькому Ґельзенкірхені минулої суботи відбулася традиційна, 24-та за ліком «Різдвяна гонка – 2024» з біатлону або Biathlon World Team Challenge – 2024. Серед десяти дуетів з дев’яти країн за почесні нагороди вів боротьбу й український тандем у складі заслужених майстрів спорту Дмитра Підручного з Тернополя та киянки Юлії Джими – випускниці кафедри зимових видів спорту (завідувач – доцент Андрій Казмірук) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

Більше ніж 60 000 вболівальників розташувалися трибунах стадіону Veltins-Arena в німецькому Ґельзенкірхені, щоб взяти участь у біатлонному святі. 24-та за ліком «Різдвяна гонка – 2024» або Biathlon World Team Challenge – 2024 розпочалась з перестрілки, за нею шоу продовжив мас-старт. Нагадаємо, що за програмою святкового заходу після першої гонки з масовим стартом спортсмени стартують у гонці переслідування, за результатами якої і визначаються переможці.

Гонки складаються з восьми вогневих рубежів: чотири стрільби у чоловіків та чотири у жінок. Як і у великому біатлоні, тут також є штрафні кола, тільки не 150 метрів, а всього 50 – адже дистанція є досить короткою. У цій шоу-гонці найважливішим компонентом, звичайно ж, є стрільба, адже траса досить коротка і багато часу на ній спортсмен не може відіграти.

Напередодні «Різдвяної гонки – 2024» сталися деякі зміни у складах команд. Зокрема, норвезьку біатлоністку Інгрід Тандреволд, яка нещодавно перенесла операцію на серці, замінила Каролін Кноттен. Не так потужно виглядала і чеська команда без Маркети Давідової. Її замінила Джессіка Їслова, яка вийшла на старт разом з Міхалом Крчмаржем. Маркета ж вимушена лікуватися, у неї виявили грижу міжхребцевого диску. Замість австрійської пари у гонці взяли участь біатлоністи зі Словенії Яков Фак та Полона Клеменчіч. Сталася заміна і в одному з двох німецького дуетів – замість Ванесси Фогт виступила Анна Вайдель. А загалом традиційно у гонці змагалися десять десять дуетів із дев’яти країн.

Можна відзначити, що тут важливий також і досвід виступів саме у такому форматі. Нагадаємо, що представники Франції Жюлія Сімон та Фаб’єн Клод вигравали «Різдвяну гонку» два попередні роки поспіль: у 2022 та 2023, тож і тепер вони були основними фаворитами, та претендентами на третю перемогу і могли стати першою парою, яка тричі тріумфувала на Veltins-Arena. До речі, «великий» норвежець Уле-Айнар Бьорндален чотири рази вигравав на цьому стадіоні, от правда з різними партнерками.

Нагадаємо, що Україна цього року брала участь у «Різдвяній гонці» 17-й раз і мала у свої скарбничці дві перемоги. Оксана Хвостенко та Андрій Дериземля були першими у 2008 році, а Валя Семеренко та Сергій Семенов – у 2014 році.

Дмитро Підручний та Юлія Джима втретє приїхали у Ґельзенкірхен. У 2021 році вони були восьмими, а в минулому році фінішували п’ятими. Юлія Джима також стартувала тут у парі із Антоном Дудченком та німцем Міхаелем Рьошем. Для Дмитра Підручного звітний старт у цій гонці вже п’ятий. Пригадаємо, що у 2019 році в парі з Анастасією Меркушиною він був другим.

Гонка розпочалась і вже на першому ж колі стався затор на одному з підйомів, тож п’ять спортсменок прийшли на стрільбище практично одночасно, інші ж п’ятеро, включаючи й Юлію Джиму, затримались. Першою відпрацювала Жюлія Сімон, відправивши у гонку колегу по команді Фаб’єна Клода, наші ж пішли на друге коло шостими, з відставанням від лідерів у 22 секунди.

Після першої стрільбі практично одночасно відстрілялись француз і представник Норвегії Штурла Леґрейд. Чисто відстріляв на вогневому рубежі й Дмитро Підручний, відставання від лідерів на цей раз було 23 секунди.

На третю стрільбу знов прийшли жінки. З достатнім гандикапом першою почала працювати Сімон, але промахнулась один раз. Так само як і француженка, відпрацювала й норвежка Кноттен. А от Юлія Джима пройшла цей рубіж без похибок, а скориставшись ще й помилкою Франціски Пройсс, яка порушила правила, вийшла на коло третьою з відставанням від лідерів у 18 секунд.

«Стійку» у чоловіків першим відпрацював Легрейд, який закрив усі мішені. З одним промахом другим вийшов зі стадіону Фаб’єн Клод, українці знов були третіми, хоча Дмитро й зайшов на одне штрафне коло.

На наступній «лежці» француженка промахнулась один раз, а Кноттен пройшла рубіж чисто. Юлія Джима також закрила всі мішені практично одночасно із шведкою Анною Маґнуссон.

І знов стрільба лежачи у чоловіків. Першим прийшов на килимок норвежець, втім один раз схибив, так же відпрацював на стрільбі і француз, не закривши одну мішень. Він другим відправився на коло. Дмитро Підручний на відмінно справився із стрільбою і у проміжному протоколі став третім.

Останню стрільбу Сімон відпрацювала кулеметною чергою і без промахів, тож першою і пішла передавати естафету Фаб’єну Клоду. З колом штрафу на другому місці залишилась норвежка. Не віддала третьої позиції і Джима, без промахів пройшла «стійку» і передала естафету Підручному.

На останній «стійці» у француза мабуть здали нерви, він промахнувся тричі, а от Легрейд закрив всі мішені. Втома далася взнаки і у роботі Дмитра, який промахнувся двічі, залишившись все ж третім. Тож першою у мас-старті фінішувала команда Норвегії, другою – Франції, третьою – України.

МАССТАРТ:

1. Кароліне-Оффіґстад Кноттен / Штурла Легрейд (Норвегія) – (3) 33.50,3
2. Жюлья Сімон / Фаб’єн Клод (Франція) – (7) +37,2
3. Юлія Джима / Дмитро Підручний (Україна) – (3) +1.01,9
4. Анна Вайдель / Юстус Штрелов (Німеччина) – (6) +1.10,1
5. Франциска Пройсс / Філіпп Наврат (Німеччина) – (4) +1.16,0
6. Анна Маґнуссон / Єспер Нелін (Швеція) – (8) +1.39,0
7. Полона Клеменчіч / Яков Фак (Словенія) – (6) +1.41,1
8. Байба Бендіка / Андрейс Расторґуєвс (Латвія) – (8) +1.42,3
9. Лотте Лі / Флоран Клод (Бельгія) – (7) +2.21,8
10. Джессіка Їслова / Міхал Крчмарж (Чехія) – (10) +2.46,5

Традиційний останній акорд біатлонного року – гонка переслідування в рамках World Team Challenge, або «Різдвяної гонки». Попри теплу погоду, організатори змагань в Ґельзенкірхені виконали титанічну роботу, аби забезпечити всі умови для свята: траса була досить пристойною, як для такої погоди, хоча й у поворотах була суттєва «каша», яка змушувала біатлоністів бути максимально обережними.

Після мас-старту, згідно з оновленими правилами гонки, розриви було зменшено, тож стартова перевага норвезького дуету Легрейд / Кноттен становила лише 5 секунд. А з огляду на швидкість французької пари Жюлья Сімон / Фаб’єн Клод, можна було очікувати на цікаву боротьбу за перемогу.

Однак інтриги не сталось. Жюлья Сімон вже на першому рубежі схибила тричі, і хоча вони на пару з Фаб’єном Клодом на кожному колі наздоганяли та обганяли суперників, зрештою втрутитись у боротьбу за призові місця їм так і не вдалось. А найбільш незвичайним та яскравим епізодом у їхньому виконанні стало штрафне коло, яке Клод проїхав на одній лижі, після тог як на стрільбищі в нього зламалось кріплення.

Натомість норвезька пара провела ідеальну гонку. На вісьмох рубежах вони припустились лише однієї помилки, і, починаючи з другої стрільби, вже не дозволяли конкурентам наближатись на дистанцію меншу за півхвилини. Красива і впевнена перемога!

А ось за дві інші сходинки на подіумі точилась безкомпромісна битва. Впродовж гонки на призових позиціях побували шість пар, не враховуючи норвежців, в тому числі й лідери української збірної Юлія Джима та Дмитро Підручний. Однак у підсумку Фортуна посміхнулась господарям. Німецькі біатлоністи отримали повноцінну «компенсацію» за попередні три безмедальні домашніх шоу поспіль, і цього разу одразу дві пари з Німеччини посіли призові місця на подіумі. Але якщо Анна Вайдель разом з Юстусом Штреловом досить впевнено провели на другій позиції коло після останньої стрільби, то Філіппу Наврату довелось на фінішному кілометрі виборювати третє місце у бельгійського дуету, аби піднятись на подіум разом з Франціскою Пройсс.

Українські біатлоністи переслідування розпочали впевнено: і Джима, і Підручний на нуль відпрацювали стрільбу лежачи, після чого Дмитро передав естафету другим! Однак надалі, на жаль, пішли помилки, і на кожному з наступних шести рубежів наші спортсмени заробляли по колу штрафу. Компенсувати це швидкістю не вийшло, і цього разу на «Різдвяній гонці» Україна фінішувала сьомою.

Втім головне в цій гонці – атмосфера свята, і те, що на цьому святі біатлону ми були присутніми і зовсім не зайвими. А перемоги і призові місця, сподіваємось, чекатимуть на наших біатлоністів вже в офіційних стартах наступного 2025 року. Менше двох тижнів пролетять непомітно, і вже 9-го січня в німецькому Обергофі чекаємо на нову зустріч з елітою світового біатлону.

ГОНКА ПЕРЕСЛІДУВАННЯ:

1. Кароліне-Оффіґстад Кноттен / Штурла Легрейд (Норвегія) – (1) 33.56,7
2. Анна Вайдель / Юстус Штрелов (Німеччина) – (5) +30,4
3. Франциска Пройсс / Філіпп Наврат (Німеччина) – (4) +33,1
4. Лотте Лі / Флоран Клод (Бельгія) – (1) +34,8
5. Анна Маґнуссон / Єспер Нелін (Швеція) – (3) +36,1
6. Жюлья Сімон / Фаб’єн Клод (Франція) – (11) +1.56,3
7. Юлія Джима / Дмитро Підручний (Україна) – (6) +2.07,7
8. Полона Клеменчіч / Яков Фак (Словенія) – (7) +2.10,5
9. Джессіка Їслова / Міхал Крчмарж (Чехія) – (6) +2.14,3
10. Байба Бендіка / Андрейс Расторґуєвс (Латвія) – (8) +2.37,1

Прокрутка до верху