Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського

LDUFK_New_Logo
Львівський державний
університет
фізичної культури
імені Івана Боберського

Даниїл Гойда – переможець XXІХ Всеукраїнського турніру з фехтування пам’яті Вадима Андрієвського. Максим Гаравський – срібний призер

Напередодні, 22-го грудня, в Універсальному манежі навчально-спортивного комплексу «Скіф» Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського завершився традиційний, ХХІХ Всеукраїнський турнір з фехтування пам’яті видатного тренера, засновника львівської школи фехтування Вадима Андрієвського, який працював у нашому закладі вищої освіти з моменту його заснування і до останнього дня життя (12-го січня 1994 року), а в 1967–1975 роках був його ректором.

До організації та проведення XXІХ Всеукраїнського турніру з фехтування пам’яті Вадима Андрієвського долучилися Федерація фехтування України, Федерація фехтування Львівської області, Управління молоді та спорту ЛОДА, Управління спорту департаменту розвитку ЛМР та кафедра фехтування, боксу і національних одноборств (завідувач – доцент Зоряна Семеряк) нашого закладу вищої освіти.

На цьогорічному Меморіалі Вадима Андрієвського, який вперше відбувся за ініціатива його учня, заслуженого тренера України, доцента кафедри фехтування, боксу і національних одноборств Василя Бусола ще в грудні 1994 року, було розіграно два комплекти нагород – в особистій першості з фехтування на рапірах серед жінок та чоловіків. Загалом за почесні нагороди та залікові бали до рейтингу, за яким проводиться відбір до національної, молодіжної, юніорської та кадетської збірних України, змагалися 52 чоловіки і 29 жінок з Києва, Одеси, Дніпра, Миколаєва, Ужгорода, Черкас, Хмельницького, Рівного, Київської області та Львова.

У чоловіків на найвищу сходинку медального п’єдесталу пошани зійшов 24-річний львів’янин Даниїл Гойда (на фото вище) – магістрант факультету фізичної культури і спорту нашого Університету, який торік був срібним призером Меморіалу Вадима Андрієвського. Підопічний Пилипа Колеснікова та Сергія Гаравського – випускників ЛДУФК імені Івана Боберського – виграв усі бої на попередньому груповому етапі і під першим номером посіву продовжив впевнено крокувати турнірною сіткою в поєдинках на вибування, де записав на свій рахунок ще п’ять перемог. Зокрема, у півфіналі Даниїл достатньо впевнено, з перевагою в чотири уколи з рахунком 15:11 переміг на рік молодшого за себе киянина Богдана Пнівчука (на фото нижче – зліва на третій сходинці подіуму) і тим самим другий рік поспіль пробився до фіналу.

Паралельним курсом до «золотої дуелі» в нижній частині турнірної сітки дістався ще один представник нашого закладу вищої освіти – 26-річний випускник кафедри фехтування, боксу і національних одноборств Максим Гаравський (на фото нижче – на другій сходинці подіуму). Відзначимо, що за вхід у четвірку , яка гарантувала собі місце на подіумі призерів, вихованець та за сумісництвом син вище згаданого Сергія Гаравського з перевагою в один укол (15:14) змусив зачохлити зброю досвідченого, 36-річного майстра спорту міжнародного класу Андрія Погребняка з Києва, в колекції нагород якого є особиста «бронза» домашнього Євро-2008.

Не менш титулованого та досвідченого рапіриста Гаравський-молодший переміг і в півфіналі, причому знову ж таки зробив це у дуже рівній дуелі, в якій інтрига зберігалася до останнього уколу. 29-річного майстра спорту міжнародного класу Дмитра Чучукало (на фото нижче – справа на третій сходинці подіуму) з Києва – переможця минулорічного Меморіалу пам’яті Вадима Андрієвського та чемпіона XXIX Всесвітньої літньої Універсіади-2017 у Китайському Тайбеї (Тайвань) в особистій першості, переміг у підсумку з перевагою в два уколи – 15:13.

Домашній фінал XXІХ Всеукраїнського турніру з фехтування пам’яті Вадима Андрієвського за участю двох представників нашого Університету і фахівцями, і вболівальниками очікувався з великим інтересом. Однак реалії життя виявилися, м’яко кажучи, дещо іншими. Схоже, дві попередні дуелі – чвертьфінальна і півфінальна – відібрали у Максима Гаравського надто багато сил як фізичних, так й, і це головне, моральних. Він просто не встиг до фіналу відновитися емоційно. Як наслідок, Даниїл Гойда зумів виграти «золоту дуель» з більш ніж переконливим підсумковим рахунком. А про характер розвитку подій на фехтувальній доріжці в Універсальному манежі навчально-спортивного комплексу «Скіф» нашого вишу у вирішальному поєдинку чоловічої частини звітних змагань найкраще свідчать фінальні цифри на табло – 15:6 на користь Даниїла Гойди, який в такий спосіб поміняв минулорічне «срібло» на цьогорічне «золото».

Жіночий турнір завершився перемогою 21-річної киянки, майстра спорту міжнародного класу Ольги Сопіт (на фото нижче – на першій сходинці подіуму). На шляху до найвищої сходинки медального п’єдесталу пошани учениця Алли Миронюк та Ольги Лелейко (старший тренер жіночої збірної України з фехтування на рапірах) виграла спочатку усі п’ять боїв у групі, а потім ще чотири в олімпійці, здолавши почергово всіх подруг по «срібній» збірній команді України нещодавнього, історичного етапу Кубка світу сезону-2024/2025 в Тунісі, які так само є майстрами спорту міжнародного класу. При цьому останні два поєдинки виграла з перевагою в один укол.

Зокрема, на чвертьфінальній стадії, за вихід у квартет півфіналісток, Ольга Сопіт з перевагою у два уколи (15:13) перемогла іншу киянку, на рік старшу за себе Катерину Буденко. У півфіналі здобула неймовірно важку звитягу над 22-річною Аліною Полозюк (на фото нижче – зліва на третій сходинці подіуму) з Миколаєва – 15:14. А в безпосередній дуелі за «золото», яка стала протистоянням двох вихованок столичної ДЮСШ «Армієць», з мінімальним рахунком 13:12 на пріоритеті взяла гору над минулорічною тріумфаторкою Меморіалу Вадима Андрієвського, чинною віцечемпіонкою Європи-2024 – 23-річною Дарією Миронюк (на фото нижче – на другій сходинці подіуму), яка, відзначимо, за вхід у двійку виявилася сильнішою (15:12) за ще одну представницю цієї школи – 24-річну Ганну Тараненко (на фото нижче – справа на третій сходинці подіуму).

Додамо, що тепер на найсильніших вітчизняних рапіристів і рапіристок у складі національної збірної України чекає підготовка та участь у черговому етапі Кубку світу з фехтування на рапірах сезону-2024/2025, який відбудеться вже у Новому, 2025 році. Впродовж трьох днів, з 10-го по 12-те січня, чоловіча «синьо-жовта» команда змагатиметься у столиці Франції Парижі, а жіноча – в Гонконзі.

XXІХ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТУРНІР З ФЕХТУВАННЯ ПАМ’ЯТІ ВАДИМА АНДРІЄВСЬОГО

22 грудня. Львів. Манеж НСК «Скіф» ЛДУФК імені Івана Боберського

РАПІРА (ОСОБИСТІ). ЖІНКИ
(29 учасниць)

1. Ольга Сопіт (Київ, ЗСУ)
2. Дарія Миронюк (Київ, ЗСУ)
3. Аліна Полозюк (Миколаїв, «Динамо»)
3. Анна Тараненко (Київ, ЗСУ)
5. Катерина Буденко (Київ, «Динамо»)
6. Марія Кадун (Київ, «Динамо»)
7. Мілана Степовик (Миколаїв, «Динамо»)
8. Єлизавета Чижикова (Київ, ЗСУ)

 

РАПІРА (ОСОБИСТІ). ЧОЛОВІКИ
(52 учасники)

1. Даниїл Гойда (Львів, МО ШВСМ)
2. Максим Гаравський (Львів, ЗСУ ШВСМ)
3. Дмитро Чучукало (Київ, ШВСМ)
3. Богдан Пнівчук (Київ, «Динамо»)
5. Андрій Погребняк (Київ, ШВСМ)
6. Елізар Дирда (Миколаїв, «Динамо»)
7. Василь Слов’як (Київ, «Динамо»)
8. Олег Кокоровець (Київ, ЗСУ)

 

Фото Надії Моргун

Прокрутка до верху