Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського

Львівський державний
університет
фізичної культури
імені Івана Боберського

Делегація ЛДУФК у Бидгощі взяла участь у навчанні в межах програми «RITA – зміни у регіоні»

Делегація Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – професор Юрій Бріскін, доцент Неоніла Нерода, здобувачі вищої освіти факультету фізичної культури і спорту Уляна Бойко та Юстина Черник, взяла участь у навчанні в межах програми «RITA – зміни у регіоні», що відбулося з 24-го по 30-те березня 2025 року в польському місті Бидгощ.

Міжнародний проєкт «Український центр адаптивного спорту та ерготерапії для осіб з інвалідністю vol 2.0» (Ukraińskie Centrum Terapii Zajęciowej Poprzez Sport Osób Niepełnosprawnych Vol 2.0.) реалізується у партнерстві з Товариством AZS WSG (Stowarzyszenie AZS WSG, м. Бидгощ, Польща) та закладами вищої освіти України, серед яких Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського, Харківська державна академія фізичної культури та Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені Степана Дем’янчука (м. Рівне).

Проєкт співфінансується Польсько-Американським Фондом  Свободи в рамках програми RITA – «Зміни в регіоні» («RITA – Przemiany w regionie»), яку реалізує Фонд «Освіта для демократії» («Edukacja dla demokracji»)

Завданнями проєкту є розширення залучення осіб з інвалідністю до занять спортом, розвиток адаптивного спорту через підвищення кваліфікації інструкторів, організацію змагань та впровадження відповідних тренувальних програм, підвищення обізнаності членів суспільства про види адаптивного спорту.

Під керівництвом Тетяни Скалій, Олександра Скалія  та Міхала Сломінського на базі Університетського клубу AZS WSG Bydgoszcz та Куявсько-Поморського спеціалізованого освітнього центру №1 для дітей та молоді з порушеннями зору імені Луї Брайля в м. Бидгощ  відбулися Практичні воркшопи, що включали навчання пересуванням, техніці страхування та подолання перешкод на кріслі колісному, а також особливості супроводу осіб із порушеннями зору. Учасники ознайомилися з правилами та  методикою проведення тренувальних занять з бочча, настільного тенісу, стрільби з лука, баскетболу на кріслах колісних та голболу.  Воркшоп з водних видів спорту включав опанування техніки плавання та фізичних вправ для осіб з інвалідністю.

Додатково проведені заняття з парабоксингу та кросфіту для осіб з інвалідністю. Заключний блок першого етапу Проєкту був присвячений організації турнірів для осіб з інвалідністю, зокрема плануванню, логістиці та проведенню змагань.

Для реалізації другого етапу проєкту, що передбачає проведення тренувальних занять і турнірів, польський партнер Stowarzyszenie AZS WSG передав активні крісла колісні для навчання з використанням методу «включення», адаптаційні ігри (бочча, корнхол), а також друковані матеріали та нагороди. Усі роботи з друку банерів і нанесення маркування на обладнання виконала типографія Print and Design Studio.

 


Запрошуємо приєднатись до офіційних сторінок нашого Університету в соціальних мережах!

Instagram   |   Facebook   |   Telegram   |   TikTok   |   YouTube

Прокрутка до верху