Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського

LDUFK_New_Logo
Львівський державний
університет
фізичної культури
імені Івана Боберського

Олена Городна та Юлія Джима у складі збірної України з біатлону виступають на першому етапі Кубку світу сезону-2024/2025 (Фото)

У фінському місті Контіолахті минулими вихідними розпочався черговий сезон-2024/2025 Кубку світу з біатлону. У перші два дні, 30-го листопада і 1-го грудня, відбулися чотири естафетні гонки і в трьох з них у складі національної збірної України змагалися дві представниці кафедри зимових видів спорту (завідувач – доцент Андрій Казмірук) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського: 20-річна Олена Городна та 34-річна Юлія Джима – студентка четвертого курсу та випускниця магістратури відповідно факультету фізичної культури і спорту.

Новий сезон Кубка світу-2024/2025 з біатлону офіційно стартував одиночною змішаною естафетою в Контіолахті. Україну в гонці представляв тандем Олени Городної та Артема Тищенка. Зазначимо, що 20-річна Городна (на фото вище) дебютувала в синглміксті на рівні Кубка світу. Тищенко ж минулого сезону двічі брав участь у стартах цього формату на рівні серії – двічі фінішував у ТОП-10 на етапах в Естерсунді (з Анастасією Меркушиною) та Антгольці (з Христиною Дмитренко).

А тепер про перебіг подій на трасі. Чисто відпрацювавши на стартовій «лежці», Олена Городна поверталася на дистанцію на підступах до трійки лідерок – четвертою з відставанням у дві секунди від фінської біатлоністки Суві Мінккінен. А перші додаткові патрони Городна використала на другому вогневому рубежі – закрила всі мішені з семи пострілів, втративши чотири позиції. Тищенка на дистанцію Олена виводила на десятій сходинці.

На першому чоловічому етапі перегонів Тищенко надолужив три позиції на стрільбі лежачи – обійшовся без додаткових патронів. На підході до «стійки» українця обійшов Ветле Крістіансен з Норвегії, у складі якої Юні Арнеклейв припустилася п’яти хиб на своєму етапі. До десяти секунд збільшилося відставання України від Болгарії після одного промаху Тищенка на другому рубежі – десяте місце. Покращити позицію вдалося вже на наступній «лежці» Олені Городній, яка безпомилково закрила мішені та обійшла болгарську суперницю Валентину Дімітрову.

Дев’яте місце Олені вдалося втримати попри два додаткові патрони на «стійці».

На четвертий, заключний етап естафети Тищенко вибігав спільно з біатлоністом Словенії, на відстані майже семи секунд від фіна Отто Інвеніуса. Ходом Тищенко поступився збірникам Болгарії та Норвегії, перш ніж повернути місце у чільній десятці завдяки черговій чистій стрільбі лежачи. До фінішу Артем набрав ще одну позицію – дев’яте місце для України у протоколі.

А «золото» виграли шведи Елла Халварссон та Себастьян Самуельссон, який виграв очний останній рубіж у француза Кантена Фійона Майє. Три хиби останнього майже коштували його команді «срібла» – він лише мінімально випередив на фініші німця Юстуса Штрелоу.

ОДИНОЧНА ЗМІШАНА ЕСТАФЕТА
(30 листопада)

1. Швеція (Елла Халварссон / Себастьян Самуельссон) – (0+4) 36.17,6
2. Франція (Жюлья Сімон / Кантен Фійон Майє) – (0+9) +10,2
3. Німеччина (Ванесса Фойгт / Юстус Штрелоу) – (0+4) +10,2
4. Австрія (Ліза Тереза Гаузер / Зімон Едер) – (0+1) +32,5
5. Норвегія (Юні Арнеклейв / Ветле Крістіансен) – (1+11) +51,2
6. Словенія (Лєна Репінц / Яков Фак) – (0+4) +59,0
…9. Україна (Олена Городна / Артем Тищенко) – (0+5) +1.23,4

Перший день Кубку світу продовжився класичною змішаною естафетою. Україну в гонці представляли Христина Дмитренко, Юлія Джима, Антон Дудченко та Віталій Мандзин. В підсумку вони фінішували шостими – це найкращий результат для «синьо-жовтих» в змішаних естафетах на рівні Кубку світу з сезону-2022/2023. А тепер про деталі цієї естафети.

Першими на дистанцію виходили жінки. Христина Дмитренко (на фото вище – зліва, справа – Юлія Джима) підійшла до першого вогневого рубежу на десятому місці. На «лежці» українка використала один запасний патрон, натомість другий вогневий рубіж пройшла «чисто». Таким чином Христина піднялась в ТОП-5, але передала естафету Юлії на дев’ятому місці.

Юлія Джима (на фото вище – справа) на першому вогневому рубежі використала один запасний патрон, втративши місце у ТОП-10 – підходила до «стійки» 12-ю. Однак лідерка збірної не помилялась на другому рубежі, тож змогла покращити розташування на шість позицій – передала естафету шостою, однак відставання від лідерів складало 1 хвилину 49 секунд.

Антон Дудченко на своєму етапі використав два додаткові патрони – обидва на стрільбі стоячи. На останніх двох колах він багато програвав відносно лідерів, але через помилки конкурентів на стрільбі залишився на шостому місці на передачі естафети.

Віталій Мандзин (на фото нижче), який завершував естафету «синьо-жовтих», також використав два додаткові патрони і також на стійці. Водночас, перевага Мандзина над сьомим місцем упродовж усього етапу складала понад 50 секунд, тому місце у ТОП-6 біатлоніст для України втримав.

На останніх метрах дистанції Норвегія обійшла Францію і виграла гонку з мінімальною перевагою лише в 0,8 секунди. І це при тому, що на виході з останньої стрільби француз Емільєн Жаклен вигравав у норвежця Вебьорна Сьорума 15 секунд, але не втримав перевагу.

ЗМІШАНА КЛАСИЧНА ЕСТАФЕТА
(30 листопада)

1. Норвегія – (0+10) 1:09.59,9
2. Франція – (0+4) +0,8
3. Швеція – (0+7) +21,5
4. Німеччина (1+9) +2.38,4
5. Італія (1+8) +2.43,4
6. Україна (0+6) +3.38,9

Кубок світу з біатлону в Контіолахті продовжився у неділю, 1-го грудня, двома класичними естафетами. Першими на старт вийшли чоловіки. Україна була представлена у складі Богдана Цимбала, Дмитра Підручного, Антона Дудченка та Віталія Мандзина. Дудченко та Мандзин вдруге виходили на старт після виступу у змішаній естафеті, тоді як для Цимбала та Підручного це були перші гонки сезону.

Богдан Цимбал, який проводив перший старт на рівні Кубка світу за рік, на своєму етапі використав три додаткові патрони. З цим результатом біатлоніст передав естафету Дмитрові Підручному на десятій позиції, але вже з відставанням від лідера, квартету Франції, на 53 секунди.

На етапі Дмитра Підручного (на фото нижче) Україна змогла покращити своє положення. Капітан збірної України використав лише один додатковий патрон на двох вогневих рубежах і підняв команду на восьму позицію, причому відставання від третього місця складало менше 25 секунд.

Високий рівень роботи на вогневому рубежі продемонстрував і Антон Дудченко: лише один додатковий патрон і шосте місце на передачі естафеті. Міг Дудченко бути й п’ятим, проте після першого вогневого рубежу не витримав темп боротьби зі шведом Мартіном Понсілуомою.

Віталій Мандзин, що стартував останнім від України в естафеті, вже за підсумками першої стрільби підняв наш квартет на п’яту позицію, випередивши фіна Отто Інвеніуса. Однак на «стійці» не скористався колом штрафу від німця Філіпа Горна і відправився туди й сам. У підсумку Україна фінішувала сьомою в чоловічій естафеті. А переможцями гонки стали представники Франції, які використали лише два додаткові патрони на 40 мішеней.

ЕСТАФЕТА. ЧОЛОВІКИ
(1 грудня)

1. Франція – (0+2) 1:18.24,4
2. Норвегія – (0+3) +25,8
3. Швеція – (0+10) +1.37,8
4. Німеччина – (1+9) +2.03,9
5. Фінляндія – (0+4) +2.46,4
6. США – (0+11) +2.58,6
7. Україна – (1+8) +3.24,7

Завершувала дводенний естафетний марафон на першому етапі Кубку світу-2024/2025 з біатлону в фінському Контіолахті перша жіноча естафета нового сезону – за участю збірної України, що фінішувала в підсумку 11-ю. У цій гонці в складі «синьо-жовтих» дебютувала в естафетах Кубку світу 19-річна Олександра Меркушина, яку відрядили на третій етап гонки. Відкривала перегони Олена Городна, другою і четвертою вибігали Христина Дмитренко та Юлія Джима відповідно.

Олена Городна розпочала свій етап з чистої стрільби на «лежці» – на дистанцію поверталася шостою. Натомість уже на стрільбі стоячи українка заробила одразу два кола штрафу, а збірна відкотилася на 18-е місце. Відігравши одну позицію у США, Городна передавала естафету 17-ю. Христина Дмитренко ж використала один додатковий патрон на «лежці» і залишала стрільбище вже на 15-й позиції, а після чистої стрільби стоячи стала 14-ю – скоротила відставання від найближчої біатлоністки на дев’ять секунд. При цьому за швидкострільністю Дмитренко на своєму етапі стала другою і поступилася лише італійці Доротеї Вірер, яка випередила її на 58,7 секунди.

Олександра Меркушина за підсумками свого етапу втратила одну позицію. На двох вогневих рубежах дебютантка командних гонок Кубку світу скористалася трьома додатковими патронами і на передачі естафети Юлії Джимі впритул наблизилася до команди Словаччини.

Юлія Джима з чистою стрільбою лежачи забезпечила собі комфортний відрив від словачки Зузани Ременової, що пішла на коло штрафу. На «стійці» ж українка відіграла ще дві позиції, обійшовши Швейцарію та Канаду, а на заключному колі випередила ще й бельгійку – підсумкове 11-те місце. Додамо, що попри використання двох додаткових патронів, швидкість стрільби від Юлії Джими (на фото нижче) стала четвертою серед усіх біатлоністок на етапі. Ходом лідерка збірної замкнула ТОП-10 свого відрізку естафети.

Що ж до боротьби за місце на медальному подіумі, то «золото» на останній стрільбі виграла Швеція: Ельвіра Еберг відіграла пів хвилини відставання у француженки Жюльї Сімон, що спочатку пішла на коло штрафу, а наприкінці дистанції ще й травмувала литковий м’яз. Трійку призерок довершила команда Норвегії.

ЕСТАФЕТА. ЖІНКИ
(1 грудня)

1. Швеція – (1+6) 1:17.09,0
2. Франція – (1+9) +29,0
3. Норвегія – (1+8) +36,2
4. Італія – (0+3) +1.22,5
5. Австрія – (0+7) +2.20,4
6. Польща – (1+10) +2.32,3
…11. Україна – (2+9) +4.06,9

Додамо, що перший етап Кубка світу з біатлону сезону-2024/2025 в фінському Контіолахті продовжиться сьогодні, 3-го грудня, коли чоловіки бігтимуть коротку індивідуальну гонку на 15 км з чотирма вогневими рубежами. Жіночі перегони цього формату – на дистанції 12,5 км – відбудуться вже завтра, 4-го грудня. Нагадаємо, усі гонки в прямому ефірі в Україні транслює телеканал «Суспільне. Спорт».

Прокрутка до верху