Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського

LDUFK_New_Logo
Львівський державний
університет
фізичної культури
імені Івана Боберського

Шестеро гандболісток ЛДУФК грають за жіночу збірну України на чемпіонаті Європи-2024 в Австрії (Фото)

В Австрії, Швейцарії та Угорщині триває ХVI чемпіонат Європи-2024 з гандболу серед жіночих команд. Серед 24-ох учасників цьогорічного континентального форуму змагається й національна збірна команда України, в складі якої грають шестеро представниць кафедри спортивних та рекреаційних ігор (завідувач – кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент, майстер спорту з гандболу Валерій Мельник) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

Зокрема, спортивну честь синьо-жовтого прапора на жіночому гандбольному Євро-2024 у складі національної збірної команди України захищають студентки другого курсу Ванесса Лакатош і Любов Росоха, які навчаються на факультетах педагогічної освіти та туризму відповідно, магістрантки першого та другого року навчання факультету фізичної культури і спорту Ірина Прокоп’як і Катерина Козак відповідно, а також дві випускниці нашого закладу вищої освіти – Тамара Смбатян та Вікторія Салтанюк, яка є основним воротарем нашої команди.

СКЛАД ЗБІРНОЇ УКРАЇНИ НА ЄВРО2024:

Воротарки: Юдіт Балог, Вікторія Салтанюк, Марія Поляк;

Польові гравчині: Любов Росоха, Карина Соскида, Ванесса Лакатош, Ірина Прокоп’як, Ольга Макаренко, Андріяна Науменко, Тамара Смбатян, Катерина Козак, Софія Безрукова, Анастасія Ткач, Ірина Компанієць, Валерія Нестеренко, Карина Колодюк, Лілія Горільська, Нетелі Мініссалє;

В.о. головного тренера – Борис Чижов;

Тренери – Андрій Мельник, Ольга Передерій, Валерій Войналович.

Нагадаємо, жіноча збірна України – бронзовий призер Олімпійських ігор в Афінах-2004, віце-чемпіон Європи-2000, півфіналіст чемпіонату світу-2003, учасник 12-ти чемпіонатів Європи (включно з Євро-2024) та 8-ми чемпіонатів світу (включно з ЧС-2023).

Загалом на Євро-2024 виступають 24 найсильніші збірні Старого Світу. На першому груповому етапі вони розподілені на шість груп – по чотири команди в кожній. За підсумками турніру в одне коло по дві кращі з кожного квартету вийдуть до другого групового етапу.

«Синьо-жовті» грають у групі F, де їхніми суперниками є збірні Нідерландів, Німеччини та Ісландії. Матчі цього квартету приймає арена Olympiaworld в австрійському місті Інсбрук. Перший суперником українок була команда Німеччини.

Німеччина – Україна 30:17 (15:9)

29 листопада. Інсбрук (Австрія). Арена Olympiaworld. Початок – 21:30

Арбітри: Ваня Антіч та Єлєна Яковлєвіч (обидві – Сербія).

НІМЕЧЧИНА: воротарі – Вахтер (6 сейвів / 15 кидків), Фільтер (10 / 18); польові гравчині – Грійсельс (6 голів / 9 кидків), Енгель (4 / 6), Антл (5 / 5), Томайє (1 / 2), Смітс (2 / 4), Бьолк (0 / 4), Лотт (0 / 1), Майдхоф (4 / 4), Дьолл (2 / 3), Бееренд (3 / 4), Гауф (1 / 1), Гуншток, Бенке (2 / 2).

Головний тренер – Маркус Гаугіш.

УКРАЇНА: воротарі – Балог (4 сейви / 10кидків), Салтанюк (7 / 28); польові гравчині – Росоха, Соскида (0 голів / 4 кидки), Лакатош, Прокоп’як (1 / 2), Макаренко (2 / 6), Науменко, Смбатян (3 / 5), Козак, Безрукова (0 / 1), Компанієць (3 / 6), Колодюк (1 / 1), Нестеренко (3 / 7), Горільська (4 / 5), Мініссалє (0 / 1).

В.о. головного тренера – Борис Чижов.

Жіноча збірна України з гандболу в стартовому турі Євро-2024 зустрічалась зі збірною Німеччини, чвертьфіналістом Олімпійських ігор-2024 та чвертьфіналістом чемпіонату світу-2023. Українки виступають на Євро вперше з 2014 року.

Наші гандболістки видали ударний відрізок між 4-ю та 13-ю хвилинами матчу, коли поступаючись 0:3 та 1:4 скоротили відставання до мінімуму – 5:6. Два перші голи «синьо-жовтих» на Євро-2025 красивими кидками з позиції правої півсередньої забила капітан Ірина Компанієць.

Найбільш ефективною та результативною серед українок в атаці у цьому матчі стала лінійна Лілія Горільська, яка забила чотири голи з п’яти кидків, зокрема реалізувавши два семиметрових з двох спроб.

Валерія Нестеренко вийшла на перший план перед перервою, коли двічі поспіль закинула з дистанції. У другому таймі 19-річна півсередня забила ще один гол, при цьому і невдалих кидків було чимало.

У Тамари Смбатян також три голи – всі на останніх хвилинах матчу. Яскраві відрізки видали обидва воротарки збірної України Вікторія Салтанюк (на фото вище) – у першому таймі та Юдіт Балог – в другому. На рахунку обох по одному відбитому семиметровому.

Свій перший офіційний матч за збірну проводили Ольга Макаренко, Софія Безрукова, Нетелі Мініссалє та Любов Росоха. Макаренко потрапила до основного складу і відіграла майже всі 60 хвилин та відзначилась двома голами з шести кидків.

Низька реалізація стала великою проблемою для всієї нашої команди – тільки 45% влучних кидків за гру (у німкень – 67%). З організацією нападу також були значні труднощі. Українки не могли забити упродовж 12 хвилин в першому таймі та впродовж 12 хвилин по ходу другої половини.

Для Німеччини гра не було легкою в першому таймі, але після перерви вони створили вирішальний відрив в рахунку, забивши багато на переходах після помилок української збірної.

В іншому матчі першого туру групи F Ісландія неочікувана дала потужну відсіч Нідерландам, хоча і поступилась зрештою з рахунком 25:27 (перший тайм – 12:12). Саме з ісландками українки напередодні, 1-го грудня, проводили свій другий поєдинок в рамках першого групового етапу.

Ісландія – Україна – 27:24 (16:9)

1 грудня. Інсбрук (Австрія). Арена Olympiaworld. Початок – 21:30

Арбітри: Крістіна Ловін та Сімона-Ралука Станчу (обидві – Румунія).

ІСЛАНДІЯ: воротарі – Елін-Йона Торстейнсдоттер (1 гол), Ренютудоттер; польові гравчині – Берглінд Торстейнсдоттер (1), Якобсен (2), Стефансдоттер (1), Йонсдоттер, Діана-Дьогг Магнусдоттер, Альбертсдоттер (8 голів), Еліасдоттер (1), Торкельсдоттер (4), Елін-Роса Магнусдоттер (2), Гудмундсдоттер (1), Асмундсдоттер, Стурлудоттер (3), Йонсдоттер, Бйорнсдоттер (3).

Головний тренер – Амар Петурссон.

УКРАЇНА: воротарі – Балог, Салтанюк; польові гравчині – Росоха (2 голи), Соскида, Лакатош, Прокоп’як (2), Макаренко, Науменко (1), Смбатян (8), Козак, Безрукова, Компанієць (3), Колодюк, Нестеренко (7), Горільська (1), Мініссалє.

В.о. головного тренера – Борис Чижов.

У другому турі групи F на Євро-2024 збірна України в австрійському Інсбруці зустрічалась зі збірною Ісландії. Обидві команди розпочали чемпіонат з поразок і розраховували набрати свої перші очки в очній дуелі. Зазначимо, що Ісландія не грала на Євро з 2012 року, але останнім часом команда прогресує і після виступів на ЧС-2023 також пробилась на Євро-2024. Українки в першому таймі не забили два пенальті й загалом відпустили суперниць на 6шість голів. В другому таймі наша команда володіла ігровою перевагою, відіграла три голи і мала час досягнути більшого та все ж не зуміла уникнути поразки – 24:27. А тепер про деталі гри.

Після того, як воротар Елін Йона Торстейнссдоттер відбила шість з дев’яти перших українських кидків, Ісландія впевнено вирвалась вперед і контролювала хід матчу. Перла Альбертсдоттер, яка отримала нагороду «Гравець матчу», та Андреа Якобсен запалювали в атаці, що стало ключем до впевненого результату.

До перерви Україні все ще не вистачало ефективності в атаці, і «синьо-жовті» не знаходила засобів, щоб зупинити хвилю ісландських контратак. Але все змінилося після перерви, оскільки Ісландія припускалася занадто багато помилок в атаці, а Україна мала набагато більше впевненості та сил, ніж їхні опонентки.

Коли Тетяна Смбатян (на фото вище) забила в сьомий раз за рахунку 21:24 за п’ять хвилин до кінця матчу, з’явився шанс переломити хід поєдинку, оскільки було очевидно, що сили ісландок вичерпуються проти потужного та рухливого українського захисту.

Коли ісландський воротар номер два Хафдіс Ренетудоттер відбила удар Смбатян, а Берглінд Шорстейнсдоттер забила ще раз, історична для Ісландії перемога була здобута. Ісландки втретє у своїй історії беруть участь у Євро, але до цього ніколи не здобували перемог у матчах турніру.

У складі збірної України яскрава дебютувала наймолодша гравчиня команди, студентка нашого вишу Любов Росоха. 18-річна розігруюча вийшла у складній для команди ситуації в першому таймі і не розгубилася. Натомість до кінця матчу відзначилась численними корисними діями – двома голами, зробленими семиметровими, результативними передачами та перехопленнями. Особистий рекорд в збірній в офіційних матчах встановила ліва півсередня Валерія Нестеренко. 19-річна гандболістка закинула сім м’ячів. Найбільш результативною у складі збірної України стала Тамара Смбатян – вісім голів, шість з них в другому таймі. Лінійна Ірина Прокоп’як знову була покликана закрити позицію правої крайньої та зуміла відзначитися двома голами з трьох кидків. Зіграла майже 50 хвилин, забила три голи, а ще зазнала травми і найімовірніше пропустить наступний матч Ірина Компанієць.

Воротарі збірної України зробили чотири сейви за матч, у голкіперів Ісландії – 17 сейвів. При цьому збірна України більше за суперниць атакувала здалеку, а Ісландія чимало кидала з близької дистанції – після вривань (7 кидків / 7 голів) та швидких переходів (6 / 6).

Ефективність кидків після першого тайму 76 % (Ісландія) та 47 % (Україна), за підсумками обох таймів – 71 % (Ісландія) та 59 % (Україна).

Тепер ісландки навіть мають шанс потрапити до основного раунду, якщо завтра, 3-го грудня, обіграють Німеччину. Команди мають по два очки, і переможець отримає путівку до Відня, де гратиме в дургому груповому етапі. Нідерланди вже забезпечили собі путівку до основного раунду, а Україна вибула з гонки.

У третьому турі завтра, 3-го грудня, збірна України зустрінеться з лідером групи F збірною Нідерландів, яка після перемоги над ісландками завдала поразки збірній Німеччини та вже гарантувала собі вихід з групи. Початок гри о 19:30 за київським часом. Пряма телетрансляція в Україні – на каналі Sport 1.

Прокрутка до верху